Интер постигна седмата си поредна победа в първенството на Италия

...

Седма поредна победа в Серия А за Интер, разликата с Милан е 6 точки

Интер реализира седмата си поредна победа в шампионата на Италия и продължава решително да крачи към спечелването на купата в Серия " А ".

" Нерадзурите " се постановиха над един от намиращите се в борбата за систематизиране на " европейските " места сформира - Аталанта.

Футболистите на Антонио Конте завоюваха с 1:0, с попадение на Милан Шкриняр.
 Интер победи Парма с 2:1 в Серия
Интер с нова крачка към Скудетото

Алексис Санчес воин за " нердзурите " против Парма

Успехът не беше по никакъв начин елементарно реализиран от домакините, които имаха мъчно първо и доста тежко второ полувреме, от позиция на оправянето с главните движещи сили на противника в нахлуване.

Сапата използваше всяка дребна опция, с цел да тормози бранителите и да тества оптимално уменията им да се оправят с мощните му нападения и впечатляваща физика.

Муриел също не пестеше старания и всичко това напрегна Ханданович и бранителите пред него.
 Снимка 522018
Източник:

През първото полувреме едвам не се стигна до отбелязване на автогол от страна на Ромеро, който опита да върне рисковано топката към вратаря си, на който се наложи да чисти акробатично, с глава.

Резултатът беше открит едвам след 54 минути игра, когато след центриране от ъглов удар се получи безредие, а най-съобразителен се оказа Милан Шкриняр, пратил топката в мрежата.
 Снимка 522017
Източник:

До края на борбата Сапата имаше още една опция да вкара за 1:1 и да върне състава си в мача, само че в съответния случай и шансът не беше на негова страна.

Така Интер разполага към този момент с 62 точки на сметката си в класирането - 6 повече от втория Милан. Аталната резервира 5-ото си място.
 Антонио Конте: Моите тимове постоянно играят за победа, без значение дали са любимци

" Преподписване на контракта ми? Имам още една година "