Интер (Милано) сложи край на перфектната серия на новия треньор

...

`Интер с важна крачка към титлата в Италия

Интер (Милано) постави завършек на съвършената серия на новия треньор на Рома Даниеле де Роси и съумя да завоюва с 4:2, въпреки да изоставаше в един миг с 1:2 в мач от 24-ия кръг на футболното състезание в Италия. Интер към този момент има 60 точки на върха в класирането от 23 мача, Ювентус е на 2-ата позиция с 53. Рома, който досега беше спечелил и трите си мача под управлението на Де Роси, е на 5-о място с 38.

Намиращият се в отлична форма Маркус Тюрам вкара едно от попаденията за Интер, а също по този начин има и съществена заслуга за автогола на Анхелиньо. Иначе Стефан Ел Шаарауи имаше шанса да вкара още след 58 секунди игра, само че Ян Зомер направи зрелищно избавяне.

Интер обаче поведе в 17-ата минута при много противоречиви условия. След центриране Федерико Димарко от ъглов удар, върналият се в отбрана Ромелу Лукаку отклони топката, която попада на главата на Франческо Ачерби и оттова трансферира вратаря Руи Патрисио. Съдията Марко Гуида беше извикан на монитора в профил от сътрудниците си от ВАР-екипа да ревизира дали Маркус Тюрам е в засада в тази обстановка, само че се оказа, че това не въздейства на играта. В 28-ата минута обаче Рома изравни с помощта на композиция сред Лоренцо Пелегрини, който центрира от свободен удар, и голов изстрел на Джанлука Манчини с глава от дребното наказателно поле. Минута преди края на първото полувреме Пелегрини блесна с втора асистенция, този път при контраатаки и пас към Ел Шаарауи, пронизал за повторно Ян Зомер. Но футболистите на Интер отвърнаха съвсем незабавно след подновяването на играта. Матео Дармиан се възползва от бързо осъществяване на свободен удар, отстрани Манчини и подаде на Тюрам, който с върха на пръстите си на първа греда вкара за 2:2. В 56-ата минута Интер направи поврат с помощта на автогол на Анхелиньо, който в опита си да изпревари налитащия на топката Тюрам при центриране на Хенрих Мхитарян заби топката в личната си врата. Минути по-късно гостите можеха да вкарат четвърти гол, само че изстрелът от воле на Бенжамен Павар се отби в гредата. След това в последните минути Рома хвърли всички сили напред, с цел да стигне най-малко до равенството и няколко пъти вратарят Зомер имаше сериозна работа. Но в последните минути при контраофанзива Марко Арнаутович проби и подаде на Алесандро Бастони, който оформи крайния резултат.