Хетафе отнесе Алавес с 4:1 в ранния съботен двубой от

...

Хетафе увеличи на десет загубите на Алавес от 12 кръга

Хетафе отнесе Алавес с 4:1 в ранния съботен дуел от 12-ия кръг на Примера дивисион и най-малко за малко се изкачи до десета позиция в класирането. В същото време провалянето за гостите е тяхно десето от началото на шампионата в испанския хайлайф.

Интрига на " Колисеум Алфонсо Перес " нямаше, тъй като домакините водеха с 2:0 още в деветата минута след попадения на Маркел Бергара и Хорхе Молина от дузпа. Хетафе вкара още два гола в границите на към десетина минути, само че през втората част, осъществени от Анхел Родригес.

Тимът на Алавес откри сили единствено да понижи посредством Кристиан Сантос в 81-ата минута.
FINAL #GetafeAlavés 4-1

¡Goleada del @GetafeCF que suma cuatro jornadas seguidas puntuando (2V - 2E)!

pic.twitter.com/PV3jFtThXq
— LaLiga (@LaLiga) November 18, 2017

Има възможност баските даже да паднат до последно място в класирането, в случай че Лас Палмас и Малага запишат позитивни резултати този кръг.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 12 кръг, събота 18 ноември  Хетафе 4:1краен резулат  Алавес