Грузия и Норвегия завършиха наравно 1:1 в среща от група

...

Норвегия си тръгна само с точка от Грузия

Грузия и Норвегия приключиха наедно 1:1 в среща от група А на квалификациите за Евро 2024.

Норвежците поведоха с гол на Александър Сьорлот в 15-а минута с удар от границата на наказателното поле и съумяха да удържат задатъка си до почивката.

Подкрепяни от публиката в Батуми, грузинците упражниха напън при започване на втората част и съумяха да изравнят в 61-а минута, когато Георгис Микаутадзе се освободи от опеката на бранител на Норвегия, напредна в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:1.

В добавеното време на мача Норвегия имаше искания за дузпа, само че след ревизиране на обстановката с ВАР съдията даде знак, че няма нарушаване на разпоредбите.

След този мач Грузия и Норвегия имат по една точка в група А и разделят 3-4-о място в класирането.