Гръцките хотели вече се готвят за туристическия сезон, който обаче

...
Гръцките хотели вече се готвят за туристическия сезон, който обаче
Коментари Харесай

Гърция се готви за лятото – чака български туристи

Гръцките хотели към този момент се готвят за туристическия сезон, който обаче остава с доста незнайни. Първоначално Гърция ще разчита на туристите от околните балкански страни, които не употребяват самолетни връзки, съобщи БНР.

Много от притежателите на туристически обекти към момента не са решили дали да отворят. В Халкидики пък даже заявяват подготвеност да отворят с месец по-рано поради към този момент деклариран интерес от евентуални клиенти за юни от прилежащите балкански страни. Най-много запитвания има от българи, сърби и румънци. Засега обаче държавното управление планува къмпингите да проработят от 1 юли.

Някои притежатели на хотели въобще не възнамеряват отварянето им, поради неяснотата към туристическия поток и към момента неоповестените антикризисни ограничения на държавното управление за бранш туризъм. Туризмът носи на гръцката стопанска система повече от 20% от Брутният вътрешен продукт и обезпечава половин милион работни места.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР