Голямата звезда на Килиан Мбапе вкара гол, направи асистенция и

...

Мбапе с гол, асистенция и пропусната дузпа за ПСЖ

Голямата звезда на Килиан Мбапе вкара гол, направи асистенция и пропусна дузпа във аудиенция на Страсбург. Шампионът обаче завоюва с 2:1 като посетител в първия мач от 20-ия кръг на Лига 1.

Голмайсторът на столичани получи опция да открие резултата още в шестата минута от дузпа. Вратарят на Страсбург Алаа Беларуш обаче мазета удара му в гредата, след което топката беше изчистена.

Мбапе въпреки всичко стигна до дежурния си гол – негов 20-и за сезона в Лига 1, в 31-вата минута. Тогава той беше изведен от Марко Асенсио и вкара с лекост.

Мбапе и Асенсио си размениха функциите в 49-ата минута. Французинът асистира, а испанецът повиши на 0:2. Домакините понижиха до 1:2 посредством Дилан Баква в 68-мата минута. До края обаче те имаха единствено една опция да изравнят, само че Марвин Сеная пропусна.

В класирането ПСЖ има 47 точки, девет повече от втория Ница. Страсбург е на 10-о място с 25 точки.
Източник: flashnews.bg