Големият проблем е, че трудно се разпознават случаите на насилие

...
Големият проблем е, че трудно се разпознават случаите на насилие
Коментари Харесай

Психолог: Всеки си затваря очите при насилие над дете, а има прав...

„ Големият проблем е, че мъчно се разпознават случаите на принуждение върху дете. Всеки си затваря очите, подминава го, по този метод случаите стават извънредно фрапантни ”. Това съобщи клиничният психолог Надежда Стойчева.

 

„ Всеки български жител, по Закона за отбрана на детето, има право да рапортува, в случай че види или чуе за принуждение върху дете. Институциите би трябвало да бъдат осведомени – в тази ситуация отделът за протекция на детето ”, сподели Стойчева.

 

юрист Пламен Борисов съобщи, че щом има дело сред родителите, Агенцията за протекция на детето би трябвало да изготви обществени отчети. „ Няма по какъв начин този отдел да не е знаел какво е положението на детето ”, сподели адв. Борисов.

 

„ Делото е висящо, различен е въпросът, че правораздаването е постепенно ”, разяснява още Борисов. По думите му на доктрина измъчваното дете в Пловдив може да бъде обещано на биологичния татко. „ Бащата може да изиска привременни ограничения от съда, които да включват пренасяне на местоживеенето на детето в Германия. Само че това нещо българският съд не го прави, защото се сменя и подсъдността на делото, тъй като то към този момент не е тук в България и никой не знае какво става. На процедура, не съм имал подобен случай ”, съобщи адв. Борисов.

 

Надежда Стойчева сподели още, че през 2023 година в организацията ѝ са получили 188 сигнала за принуждение върху деца. „ Има координационен механизъм в Закона за отбрана на детето, в който полицията има строги правила, които полицията може да свърши за протекция дружно със обществените.

 

ФрогНюз
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР