Президентският дворец в Дамаск е пример за яркия контраст, в

...
Президентският дворец в Дамаск е пример за яркия контраст, в
Коментари Харесай

Бунтовниците ползват двореца на Асад като база

Президентският замък в Дамаск е образец за яркия контрастност, в който десетилетия наред са живели сирийският народ и някогашният президент на страната. След рухването на режима на Башар Асад, мястото, където в миналото са се разхождали задгранични високопоставени посетители, в този момент е подвластно на бунтовническите сили, оповестява Нова телевизия.

Клариса Уорд от CNN (Си Ен Ен) споделя за протичащото се там. Пред двореца на някогашния президент Башар ал Асад сирийци се събират, с цел да се снимат и да отпразнуват отстраняването на досегашния му притежател. На обществеността към момента не е разрешено да влиза в огромния комплекс, чиито дворове се простират на повърхност, по-голяма от един квартал.

„ На алеята към двореца на Башар ал Асад към момента има гилзи от празничната пукотевица на бунтовниците, откакто нахлуха тук и поеха контрола ”, сподели Клариса Уорд. 

На пода при входа виждаме иранско знаме, което е разпънато, с цел да бъде настъпвано от хората. Именно Иран беше един от най-верните съдружници на режима в Сирия.
А дворецът на Асад – място, където в миналото се разхождаха задгранични високопоставени посетители, в този момент се ръководи от бунтовници.

Сега там има одеяла върху диваните. „ Изглежда, че това е мястото, където спят бунтовниците. Има и нещо като спонтанна столова. На един диван има пушки. Бунтовник помоли журналистката да си сложа шала.

" Вярваме, че един ден правдата ще спечелва. Тази концепция е основополагаща за нашата вяра. Обещано ни е от Аллах, че ислямът ще победи ", споделя въстаник.

В един под земята гараж има редици първокласни коли, в това число ферарита, ламборгинита и типичен кадилаци. Десетилетното ръководство на фамилия Асад ще бъде запомнено освен с бруталността си, само че и с голямата корупция.

В сърцето на Дамаск, пред двореца на някогашния президент, се събират групи от хора, които в този момент честват края на ръководството на Асад.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР