ГЕРБ с предложение: без телефони в училище и без социални мрежи за деца до 16 г.
ГЕРБ предлага ограничение на достъпа до обществени мрежи за деца до 16-годишна възраст. От партията са внесли оферти за промени в Закона за протекция на детето.
Възрастовите ограничавания ще важат и за достъпа до платформи за шерване на видеосъдържание.
Сред главните претекстове на вносителите са все по-сериозното отрицателно въздействие на обществените мрежи върху психическото здраве, концентрацията, съня и развиването на децата, както и възходящата взаимозависимост към цифровото наличие измежду подрастващите.
Смартфоните се оказаха доста по-вредни за децата, в сравнение с си представяхме
Мнението на една английска учителка и писателка
Посочва се, че ограничението на достъпа на лицата до 16 години до обществени мрежи ще става посредством особено софтуерно средство за инспекция на възрастта , което да разрешава анонимно удостоверение на навършените години при регистрацията в другите платформи. Целият развой би трябвало да бъде написан в специфична разпоредба на министъра на нововъведенията и цифровата промяна в период до 6 месеца след приемането на закона. За децата сред 13 и 16 години ще бъде вероятен достъп единствено със единодушие от родител или аставник, като това позволение ще може да бъде оттеглено когато и да е.
Промените плануват още основаването на указател на всички обществените платформи , както и надзор и налагане на съществени наказания за компании, които не вкарат или не съблюдават новите условия.
С промени в същия закон от ГЕРБ оферират и цялостна възбрана за потреблението на мобилни телефони в учебно заведение. Вносителите смятат, че смарт устройствата водят до разпръскване, намалена централизация и по-слаби просветителни резултати измежду децата. Според редица проучвания несъразмерното потребление на смарт телефони въздейства отрицателно върху способността за учене, вниманието и мотивацията на учениците.
МОН предлага възбрана на телефоните в учебно заведение
Образователното министерство стартира нов пакето от промени в просветителния закон
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }
Добави ни в желани източници в Google
Възрастовите ограничавания ще важат и за достъпа до платформи за шерване на видеосъдържание.
Сред главните претекстове на вносителите са все по-сериозното отрицателно въздействие на обществените мрежи върху психическото здраве, концентрацията, съня и развиването на децата, както и възходящата взаимозависимост към цифровото наличие измежду подрастващите.
Смартфоните се оказаха доста по-вредни за децата, в сравнение с си представяхме
Мнението на една английска учителка и писателка
Посочва се, че ограничението на достъпа на лицата до 16 години до обществени мрежи ще става посредством особено софтуерно средство за инспекция на възрастта , което да разрешава анонимно удостоверение на навършените години при регистрацията в другите платформи. Целият развой би трябвало да бъде написан в специфична разпоредба на министъра на нововъведенията и цифровата промяна в период до 6 месеца след приемането на закона. За децата сред 13 и 16 години ще бъде вероятен достъп единствено със единодушие от родител или аставник, като това позволение ще може да бъде оттеглено когато и да е.
Промените плануват още основаването на указател на всички обществените платформи , както и надзор и налагане на съществени наказания за компании, които не вкарат или не съблюдават новите условия.
С промени в същия закон от ГЕРБ оферират и цялостна възбрана за потреблението на мобилни телефони в учебно заведение. Вносителите смятат, че смарт устройствата водят до разпръскване, намалена централизация и по-слаби просветителни резултати измежду децата. Според редица проучвания несъразмерното потребление на смарт телефони въздейства отрицателно върху способността за учене, вниманието и мотивацията на учениците.
МОН предлага възбрана на телефоните в учебно заведение
Образователното министерство стартира нов пакето от промени в просветителния закон
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }
Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




