Георги Миланов записа страхотен дебют за новия си отбор Ал

...

Георги Миланов блести с две асистенции при дебюта си в ОАЕ

Георги Миланов записа страховит дебют за новия си тим Ал Дафра. Бившият полузащитник на Левски се отличи с две асистенции при триумфа с 2:1 над Ал Фуджайра, който е един от директните противници в битката за оцеляване.

Българинът стартира като титуляр и изигра 83 минути в срещата от 13-ия кръг на шампионата в Обединените арабски емирства.

Ал Фуджайра откри резултата в 16-ата минута посредством Еду, само че в средата на първото полувреме отборът на Миланов изравни. Именно той асистира на своя съотборник Леонко, който бе прецизен за 1:1.

Четвърт час преди края на постоянното време родният халф подаде и за победния гол, който бе осъществен от бранителя Клаудио.

Това е едвам вторият триумф на Ал Дафра през сегашния сезон. Отборът се изкачи до предпоследното място в класирането, измествайки точно днешния си конкурент, който към този момент е на дъното на таблицата.

В идващия кръг Георги Миланов и неговите съотборници гостуват на Ал Насър и при възможна победа ще се измъкнат от рисковата зона.