Гент е първият четвъртфиналист в турнира Лига на конференциите. Белгийският

...

Най-бързият хеттрик класира Гент на 1/4-финал

Гент е първият четвъртфиналист в шампионата Лига на конференциите. Белгийският отбор продължи към елиминациите на третия по мощ евротурнир след безапелационен триумф над Истанбул Башакшехир с 4:1 като посетител в реванша, игран на турска земя. Първата среща бе приключила при тъждество 1:1.

Мачът ще се запомни с историческото показване на нападателя на гостите Гифт Орбан.

20-годишният нигериец осъществя замайващ хеттрик в границите на единствено три минути сред 31-та и 34-та, с цел да постави точка на разногласието сред двата състава за стремително време.

Това се трансформира и в най-бързия хеттрик в историята на европейските клубни шампионати.

Малко по-късно, смутените домакини от Истанбул ББ инкасираха и четвърти гол, дело на колегата в офанзивата на Орбан – Уго Кайперс. Две минути преди края на постоянното време турският отбор стигна до почетно попадение, а негов създател стана някогашният футболист на Манчестър Юнайтед и Реал Сосиедад Аднан Янузай, който играе в Истанбул ББ чартърен от Севиля.

Жребият за четвъртфиналите, полуфиналите и финала в Лигата на конференциите ще се тегли в петък, 17 март, от 15:00 часа българско време.
Източник: lupa.bg