Футболистите на Нант се класираха за финала на турнира за

...

Нант стигна финала за купата след драма с Монако

Футболистите на Нант се класираха за финала на шампионата за купата на Франция. Във втория полуфинал Нант отстрани Монако с 4:2 при осъществяването на дузпи, а в постоянното време и продълженията резултатът бе 2:2. Решаващи пропуски за монегаските от бялата точка направиха Висам Бен Йедер и Орилиен Чуамени, което костваше отпадането. Тимът на Нант ще се опита да завоюва първи трофей от 21 години насам. " Канарчетата " станаха първенци на своята страна за последно през 2001 година, а една по-рано взеха купата на страната.

Гостите поведоха с гол на Гийермо Марипан в 12-ата минута с глава, а отговорът на Нант пристигна малко по-късно - при хубава офанзива, бранителят на  Монако Джибрил Сидибе засече центриране в наказателното поле в личната си врата - 1:1. През второто полувреме домакините поведоха посредством Самуел Мутусами в 74-ата минута, само че гостите не се предадоха и изравниха незабавно с попадение на Майрон Боаду с глава. В продълженията двата състава не съумяха да си отбележат гол. При дузпите Реми Дешан избави удара на Бен Йедер, а Чуамени стреля около вратата.

Във финала на 8 май Нант ще се изправи против отбора на Ница, който във вторник отстрани Версай с 2:0.
Източник: bnr.bg