Футболистите на Атлетико (Мадрид) постигнаха трудна и драматична победа над

...

Атлетико (Мадрид) победи драматично Хетафе

Футболистите на Атлетико (Мадрид) реализираха сложна и трагична победа над Хетафе с 4:3 в мач от 24-ия кръг на испанското състезание и се върнаха на четвъртото място в класирането. Шампионите на Испания обаче позволиха голям брой неточности в отбрана, което надали дава успокоение на треньора Диего Симеоне.

Домакините поведоха с 2:0 доникъде на първото полувреме и изглеждаше, че надали ще имат особени проблеми до края на срещата, поради мощната си игра в началните минути. Точни бяха Корея в 19-ата минута и Куня в 27-а. Но, до края на първата част груби неточности в защита ги сложиха в ролята на догонващи в резултата. Шокиращо за Атлетико, гостите обърнаха резултата след попадения на Майорал в 30-ата и два гола на Юнал от дузпи в 37-ата и 42-ата минута. Секунди преди края на полувремето Корея изравни за 3:3 с второто си попадение в мача и изглеждаше, че всички предпоставки за нов поврат са налице. В 58-ата минута Фелипе направи неуместно нарушаване и получи пряк червен картон, като остави домакините в понижен състав. Въпреки това, те стигнаха до успеха с гол в последните секунди на постоянното време на Ермосо.
Източник: bnr.bg