Футболистът на Ботев Антоан Конте и отбора на Гвинея се

...

Футболистът на Ботев Антоан Конте ще играе на четвъртфинал в Купата на африканските нации

Футболистът на Ботев Антоан Конте и тима на Гвинея се класираха за четвъртфиналите на шампионата Купата на африканските народи. Тимът победи с 1:0 в осминафиналите Екваториална Гвинея.
Прочетете още
Гвинея не беше любимец, а противникът на отбора беше сензацията на шампионата досега.

Двубоят беше извънредно трагичен и всичко най-интересно се случи през второто полувреме.

Първо Федерико Бироко в 55-та минута беше изпъден с пряк червен картон и Екваториална Гвинея остана с 10 индивида.

В 65-та минута обаче Екваториална Гвинея получи дузпа, която беше пропусната от Емилио Нсуе.

В последните секунди от дуела Гвинея стигна до успеха, откакто Мохамед Байо осъществя с глава за 1:0 и по този начин Гвинея се класира за четвъртфиналите за първи път от 2015-та година.

Конте, който през днешния ден е рожденик, не взе присъединяване в мача.

На четвъртфиналите Гвинея ще срещне ДР Конго, който пък направи досега най-голямата сензация на шампионата и острани един от любимците - Египет.
Източник: trafficnews.bg