Филаделфия за първи път спечели най-голямото събитие в американския спорт

...

Филаделфия спечели Супербоул от трети опит

Филаделфия за първи път завоюва най-голямото събитие в американския спорт - Супербоул. В 52-о издание новите първенци победиха любимеца Ню Инглънд с 41-33. Това е вторият по-резултатност край в историята. Мачът се игра в Минеаполис.

Същите два тима се срещнаха преди 13 години, само че тогава купата завоюва Ню Инглънд. Ник Фоулис беше определен за МВП.

Джейк Елиът вкара първите точки в мача с " фийлдгол ", само че Стивън Гостовски изравни с изстрел от 26 ярда. Първата четвърт приключи при резултат 9-3 за спечелилите.

Секунди преди почивката Ник Фоулс улови пас на Трей Бъртън и Филадефия поведе с 22-12. Видеоповторението удостовери, че не е имало погрешно нареждане на " орлите ", нещо за което от Ню Инглънд стачкуваха.

По време на почивката Джъстин Тимбърлейк направи шоу, което не беше високо оценено от публиката.

Роб Гронковски влезе за Ню Инглънд след почивката. Той направи тъчдаун и още един на Крис Хоугън направиха разликата единствено 3 точки преди последната четвърт - 29-26 за Филаделфия.

Гронковски сподели, за какво е чудовище за отбраните и изведе " патриотите " напред след нов тъчдаун с 33-32 девет минути преди края. За тяхно страдание това бяха последните им точки в мача.

Филаделфия натисна крепко и позволи съперника да игра още единствено 73 секунди с топката. Зак Ърц означи решителния тъчдаун 2:21 минути преди финалната сирена. До края имаше време и за един " фийдгол " маркиран от Елиът.

Ню Инглънд игра за десети път на край и към този момент има 5 трофеи и 5 изгубени Супербоула. Филаделфия съумя да грабне трофея при третия си опит след загуби през 1981 и 2005 година.