Фил Фодън вкара два пъти през второто полувреме, докато преследващият

...

Фил Фодън играе главната роля, докато Манчестър Сити идва отзад, за да спечели дербито

Фил Фодън вкара два пъти през второто полувреме, до момента в който преследващият купата Манчестър Сити пристигна откъм гърба, с цел да завоюва значима победа с 3-1 над противника Манчестър Юнайтед.

Шампионите бяха изумени от брилянтен удар на Маркъс Рашфорд единствено след осем минути, само че другояче бяха преобладаващата мощ в яростен конфликт от Висшата лига на стадион Етихад.

Натискът им в последна сметка се отплати. Фодън изравни с удар от далечна отдалеченост в 56-ата минута и по-късно изведе тима си напред 10 минути преди края. Ерлинг Хааланд сложи резултата без подозрение в добавеното време.

Победата води Сити на една точка зад водача Ливърпул преди дълго чаканата среща на двете страни на Анфийлд идващия уикенд.

Фодън, който също завоюва мача от предходната седмица в Борнемут, бързо се трансформира в звездата на сезона на Сити, само че преди неговата интервенция изглеждаше, че Рашфорд може да открадне заглавията.

Английският нападател тази седмица се отбрани от внушенията, че не е на...