Феновете на футбола в Ал Раян станаха свидетели на зрелищен

...

Какъв мач! Феноменален Иран унижи десет от Уелс след луда драма в края

Феновете на футбола в Ал Раян станаха очевидци на зрелищен мач. Иран изигра страховит дуел и изцяло справедливо победи с  надъхания   Уелс във втория си дуел от група „ B “ на Световното състезание в Катар. Рузбех Чешми  откри в 99-ата, а в 101-ата минута Рамин Резаеян означи второ попадение и оформи крайния резултат. Четири минутипреди края на постоянното време обаче вратарят на " драконите " Уейн Хенеси беше изпъден с червен картон и остави своя отбор с човек по-малко, което в последна сметка се оказа и една от аргументите за поржението на европейския тим.

През първото полувреме играта беше равностойна, като попадение на Иран беше анулирано. През вторите 45 минути на терена обаче имаше единствено един тим - този на Карлош Кейрош. Тимът му удари две греди, сътвори редица положения и изцяло доминираше над своя конкурент. В последните петнадесет минути настана същинската драма. Първо Хенеси беше изпъден с червен картон, а в самия завършек на добавеното време азиатците означиха две красиви попадения, с което реализираха изцяло подобаващ триумф.

По този метод Иран взе първи три точки в актива си и излезе на втора позиция, до момента в който Уелс остава финален с един пункт. В последния си мач " персите " иргаят със Съединени американски щати, до момента в който " драконите " имат дерби с Англия, където само победа ще им остави шансове за класиране към 1/8-финалите. Мачовете ще се играят във торник, 29.11.

Първият удар в мача пристигна в третата минута, когато Хари Уилсън получи отляво и комбинира с Нико Уилямс, който стреля пред наказателното поле, само че високо над вратата.

В седмата минута пък бе насочен и първит прецизен изстрел. Сердар Азмун шутира ниско от отдалеченост, само че прекомерно едва и в ръцете на вратаря Уейн Хенеси.

Уелс имаше страховит късмет да открие резултата в 12-ата минута. Конър Робъртс центрира отдясно в паналтерията, където в на границата на дребното наказателно поле бе изтърван Кийфър Муур, който засече топката, само че вратаря Хосеин  Хосеини избави.

В 16-ата минута " персите " означиха попадение във вратата на Хенеси, което обачше не беше зачетено. Робъртс сбърка с подаването си в своята половина, което разреши на Али Голизадех да отнеме, а по-късно разигра чудесно със Сердар Азмун, с който направиха двойно. Нападателят на Байер Леверкузен влезе отдясно в наказателното поле и пусна пас назад за Голизадех, който вкара топката във вратата, само че попадението беше анулирано след инспекция поради засада.

Персийците имаха нова отлична опция в 23-ата минута, когато Рамин Резаеян центрира от свободен удар в наказателното поле, където Азмун беше изтърван от Джо Родън и стреля с глава, само че около дясната греда на Хенеси.

Шест минути по-късно Гарет Бейл опита изстрел от отдалеченост от въздуха с левия си крайник, само че едва и право в ръцете а стража на Иран.

Иран беше изключително покрай откриващо попадение при започване на втората част, когато просто нямаха шанс. В 51-ата минута Аарън Рамзи загуби в средата на терена, топката бе пратена в предни позиции към Сердар Азмун, който напредна чудесно, след което обаче стреля в лявата греда на Хенеси. Секунди по-късно, при започване на 52-ата минута, Али Голизадех стреля технично пред наказателното поле, само че този път топката срещна дясната греда, а при добавката Азмун стреля с глава, само че в обятията на Хенеси.

През второто полувреме " персите " изцяло направляваха събитията на терена и бяха притиснали " драконите " в тяхната половина.

Азиатците бяха покрай гол в 73-ата минута. Тогава Саид Езатолахи шутира ниско и качествено пред наказателното поле, само че Хенеси се отличи с прелестна интервенция и мазета в ъглов удар.

Десет минути по-късно най-накрая играчите на Уелс имаха добра опция за попадение, когато Бен Дейвис шутира мощно и рисково тъкмо пред наказателното поле, само че топката профуча над напречната греда.

В ответната офанзива Мехид Тереми бе изведен зад отбраната на Уелс по отличен метод, само че вратарят Уейн Хенеси излезе напред и го фаулира доста жестоко. Първоначално съдията Марио Ескобар му сподели жълт картон, само че след инспекция със системата ВАР промени решението и го изгони с пряк червен картон. Веднага по-късно на терена се появи аварийният пазач Дани Уорд, който размени Аарън Рамзи.

Две минути преди края на постоянното време иранците имаха нов страховит късмет. Появилият се като запаса Мехди Тораби шутира доста мощно от дъгата пред наказателното поле, само че топката мина на сантиметри от лявата греда на Уорд.

В  последната от деветте минути добавено време Иран съумя да си стигне до по този начин жадуваното попадение. Джо Алън не почисти по никакъв начин добре топката след едно центриране и тя попадна в Роозбех Чешми, който с доста мощен и компактен изстрел пред дъгата на наказателното поле прати кълбото в долния ляв ъгъл на Дани Уорд – 1:0 в интерес на Иран.

Две минути по-късно „ персите “ сложиха точка на разногласието. Те проведоха отлична контраофанзива, при която Мехди Тареми напредна в половината на Уелс, стигна съвсем до наказателното поле и подаде за връхлитащия Рамин Резаеян, който не бе възпрепятстван от никого и от към точката на дузпата трансферира вратаря неспасяемо за крайното 0:2!