Европейският парламент и неговите политически групи имат дълга история на

...
Европейският парламент и неговите политически групи имат дълга история на
Коментари Харесай

ДПС: Мотивите на Кирил Петков да присъедини ПП към АЛДЕ са по-скоро вътрешнополитически

Европейският парламент и неговите политически групи имат дълга история на градивни полемики, които се дължат на многообразието и плурализма, залегнали в основата на парламентарната система. Този дух е в основата на нашата работа, обединена от общи полезности и обща европейска еднаквост. Това се показва в позиция на Движение за права и свободи.

Публикуваме текста без редакторска интервенция:

" Повече от половината от страните в групата " Обнови Европа ", в която Движението за права и свободи е горделив член, като част от Алианса на либералите и демократите в Европа(ALDE), където работи към този момент 23 години, са показани от две или повече партии, като доста от тях се опълчват една на друга във вътрешен проект.

Петков с условия към евролибералите, с цел да се причисли Политическа партия

Въпреки това групата " Обнови Европа " е в положение да работи за постигането на общи цели, основавайки се на споделени полезности.

Ето за какво, макар политическите ни разлики вкъщи, Движение за права и свободи не би имало нищо срещу " Продължаваме промяната " да се причисли към политическото семейство на АЛДЕ.

Опасяваме се обаче, че претекстовете на министър-председателя Кирил Петков са по-скоро вътрешнополитически, в сравнение с европейски.

В диалози с европейски водачи по отношение на желанието на партията му да се причисли към АЛДЕ той насочва неоснователни обвинявания против Движение за права и свободи. Използва властовата си позиция, с цел да задълбочава българските политически разлики.

Коментарите на Петков от предходната седмица са изцяло неуместни и опонират на духа на Европейския съюз.

Политическа партия се причислява към евролибералите?

В тези обвинявания има доста изразителност, а не конкретика. Те отразяват продължаващата акция на партията на Петков, която употребява управническото си въздействие, с цел да нападна съперниците си. Това е корист с власт и рискова наклонност в една млада народна власт.

Премиерът Петков употребява като оръжие медиите в България и доброжелателните, само че дезинформирани интернационалните сътрудници, с цел да нападна едно демократично придвижване, отдадено освен на отбраната на правата и свободите на всички жители, в това число и на малцинствата в България, само че и на тясното стратегическо доближаване с Европейски Съюз и НАТО.

В продължение на повече от 30 години, от основаването си като една от първите политически партии в демократична България, Движение за права и свободи поредно работи за развиването на демокрацията в страната ни и за одобряването на евроатлантическите полезности. Още повече, че точно Движение за права и свободи уточни пътя за присъединението на България към НАТО през 2004 година и към Европейски Съюз през 2007 година
Източник: inews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР