Емполи победи Наполи с 3:2 като домакин след страхотен обрат

...

Емполи спря Наполи за първото място

Емполи победи Наполи с 3:2 като хазаин след страховит поврат в среща от 34-ия кръг на италианската Серия А.

Неаполитанци поведоха с 2:0 след попаденията на Дрис Мертенс в края на първата част и Лоренцо Инсинье при започване на второто полувреме. Това сякаш успокои прекомерно доста гостите, които бяха шокирани с поврат в заключителните 10 минути. Първо, резервата Лиъм Хендерсън понижи резултата, преди Андреа Пинамонти на два пъти да реши разногласието в интерес на новаците.

Наполи остава трети и към този момент изостава на пет точки от водача и настоящ първенец Интер, който е и с мач по-малко. Емполи е 14-и с 37 пункта и диша умерено за бъдещето си в елита и през идната акция. В идващия кръг новаците одобряват Торино, а Наполи е хазаин на Сасуоло.

В различен мач, Болоня и Удинезе поделиха точките след тъждество 2:2.
Източник: bnr.bg