Елвира Краснобаева спечели сребърен медал в многобоя при девойките на

...

Елвира Краснобаева със сребро от международния турнир „София къп“

Елвира Краснобаева завоюва сребърен орден в многобоя при девойките на интернационалния шампионат по художествена гимнастика „София къп“, който се провежда  в столицата.

След изграването на съчетанията с обръч и с топка в първия ден Краснобаева дружно с Никол Тодорва оглавиха временото анулиране, само че във втория двете не съумяха да покажат извънредно комплицираните си и динамични композиции, позволиха неточности и отстъпиха в подреждането.

Състезателката на клуб  „Грация“ с персонален треньор Светлана Юриевна получи за осъществяването си с бухалки 26. 450 точки, а за това с лента – 26.650 точки и по този начин със общ брой от 113.050 точки  (28.600 точки – обръч и 31.350 точки топка) зае второто място в подреждането.

Гимнастичката на клуб „Авангард“ пък отстъпи от втората позиция, откакто беше оценена с 25.650 точки за представянето си с бухалки и с 27.150 точки за това с лента. Така възпитаничката на Николай Боев събра общ брой от 110.800 точки (след 29.000 точки за обръч и топка), който й отреди 4-то място в крайното класиране.

За втора поредна година успеха в шампионата „София къп“ стана владеене на Лилана Левинска. Полякинята стъпи на най-високото ходило на почетната стълбичка със общ брой от 115.500 точки  (27.850 точки – обръч, 29.700 точки – топка, 29.850 – бухалки и 28.100 точки – лента)

Според регламента в класирането за многобоя влизат по единствено две състезателки от страна. Така отвън крайното класиране от  българките останаха  Дара Стоянова (Диляна Прима) – 109.250 точки, Жана Пенчева (Левски- Триадица) – 103. 700 точки, Дара Малинова (София Спорт 2017) – 92. 700 точки и Цветейона Пейчева (Диляна) – 89.000 точки.
Източник: front.bg