Елина Свитолина се класира за осминафиналите на Уимбълдън, след като

...

Елина Свитолина е на осминафинал в Лондон

Елина Свитолина се класира за осминафиналите на Уимбълдън, откакто надигра Мария Сакари в три сета – в обособените елементи 6:3, 6:7 (1), 6:2.

Двубоят стартира по-добре за гъркинята, която дръпна 3-1 след пробив, само че последваха пет поредни гейма на сметката на украинката, която поведе в резултата.

Във втората част Сакари още веднъж стартира по-убедително и направи два ранни пробива, които не съумя да задържи, а Свитолина вкара мача в тайбрек. Там гъркинята не остави шансове на по-именитата си съперничка и след 7-1 точки вкара мача в съдбоносен трети сет.

В него украинката бе безкомпромисна и след 6-2 се класира за четвърти кръг по-късно над 2 часа игра.

В спор за място на четвъртфиналите тя ще се изправи против победителката от дуела сред Петра Мартич и Даниел Колинс. /БГНЕС