Еднодозовата коронавирусна ваксина на Джонсън и Джонсън (Johnson & Johnson)

...
Еднодозовата коронавирусна ваксина на Джонсън и Джонсън (Johnson & Johnson)
Коментари Харесай

Проучване: Ваксината на Джонсън и Джонсън може би не се представя толкова добре срещу Делта варианта на COVID-19

Еднодозовата коронавирусна ваксина на " Джонсън и Джонсън " (Johnson & Johnson) е доста по-малко ефикасна против разновидността Делта, в сравнение с против истинската версия на Covid-19, демонстрира ново изследване, оповестено онлайн и представено от " Ню Йорк таймс ".

Проучването, което изследва кръвни проби в лабораторни условия и към момента не е рецензирано, допуска, че всеки, получил имунизацията на " Джонсън и Джонсън " може да се наложи да получи втора доза, защото по-заразният Делта вид продължава да се популяризира в Съединени американски щати.

" Посланието, което искахме да дадем, не е, че хората не би трябвало да получават имунизацията на " Джонсън и Джонсън ", а се надяваме, че в бъдеще тя ще бъде подсилена или с друга доза на J&J, или с една доза на имунизациите на Pfizer или на Moderna “, съобщи пред " Ню Йорк таймс " ръководителят на проучването Натаниел Ландау, вирусолог от Медицинското учебно заведение " Гросман " на Нюйоркския университет.

По-рано този месец основаната в Ню Джърси компания " Джонсън и Джонсън " разгласява предварителни данни, показващи, че нейната ваксина е ефикасна най-малко осем месеца след имунизация против разновидността Делта, появил се за пръв път в Индия.

През май обаче английското държавно управление разгласява изследване, в което се показва, че единична доза от имунизацията на " АстраЗенека " (AstraZeneca), която е сходна по конструкция с имунизацията на " Джонсън и Джонсън ", е била единствено 33% ефикасна против симптоматично заболяване, породено от разновидността Делта, до момента в който две дози са били 60% ефикасни против симптоматично заболяване.

Говорителят на " Джонсън и Джонсън " Сиема Кумар съобщи пред английското издание " Таймс ", че данните от последното изследване " не приказват за цялостната същина на имунната отбрана ".

Миналия месец шефът на Центровете за надзор и предварителна защита на болесттите в Съединени американски щати (CDC) доктор Рошел Валенски съобщи пред телевизия NBC, че " имаме всички учредения да имаме вяра, че имунизацията на " Джонсън и Джонсън " ще се показа добре против разновидността Делта на ковид, както до момента против другите разновидности, циркулиращи в Съединените щати ".

Вчера пък доктор Валенски съобщи пред американските депутати, че разновидността Делта сега съставлява 83% от всички случаи на Covid-19 в Съединени американски щати. По време на същото чуване основният медицински консултант на Белия дом доктор Антъни Фаучи сподели, че откривателите към момента преценят дали ще са нужни бустерни имунизационни дози, с цел да се обезпечи спомагателна отбрана.

" Не желаеме хората да имат вяра, че когато се приказва за бустерни дози, това значи, че имунизациите не са ефикасни “, сподели Фаучи и добави: " Те са доста ефикасни, приказваме за тяхната продължителност “.

Първоначалните изследвания демонстрират, че иРНК имунизациите, създадени от Moderna и Pfizer/BioNTech са ефикасни против разновидността Делта и могат да обезпечат отбрана в продължение на години, при изискване че вирусът не мутира надалеч оттатък началната си форма.

Вариантът Делта се смята като съществена причина за увеличение на случаите, хоспитализациите и смъртните случаи от Covid-19 през последните седмици, макар че данните във всичките тези категории към момента са много под пика на вълната от предходната зима и преобладаващата част от хоспитализациите и смъртните случаи се следят измежду неимунизирани хора.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР