Едмънтън постигна четвърто поредна победа в Националната хокейна лига след

...

ОБЗОР: Едмънтън с 4-та поредна победа

Едмънтън реализира четвърто поредна победа в Националната хокейна лига след 5:2 над гостуващия Сиатъл. Конър МакДейвид се разписа и с 38 попадения през сезона е водач при голмайсторите. Зак Хайман добави гол и две асистенции, а Леон Драйзайтл способства с 2 асистенции и към този момент има 70 точки през акцията.

Евгени Дадонов вкара два пъти и оказа помощ на Монреал да завоюва с 4:1 против гостуващия Уинипег.

Сет Джоунс изравни 56 секунди преди края на постоянното време за 3:3, а по-късно осъществя и победното попадение за 4:3 в 2:44 минута на продължението, с цел да донесе триумфа на Чикаго над гостуващия Бъфало. Филип Курашов способства с попадение и две асистенции за домакините, които записаха четвърти триумф в последните си пет мача.

Вилям Ниландер осъществя втория си гол в срещата в 1:53 минути на продължението и обезпечи успеха на Торонто с 5:4 против гостуващия Флорида. Ниландер добави и асистенция. Мич Марнър приключи с две асистенции и е в рекордна за клуба серия от 19 следващи семейства с най-малко точка.

Кевин Хейс вкара първия хеттрик в кариерата си, а Филаделфия завоюва с 5:2 против Анахайм, с цел да запише осма победа в последните си 10 мача. Расмус Ристолайнен добави гол и асистенция.

Ниш Шмалц и Ник Бюгстад вкараха при дузпите, а Аризона надви над гостуващия Детройт с 4:3. Бюгстад се отличи с гол и асистенция в постоянното време, а вратарят Конър Инграм направи 37 спасявания.

Джаред Сърджън изпъкна с две попадения, а Филип Густафсон отрази 34 шайби при триумфа на Минесота с 4:2 над домакина Вашингтон.

Кевин Манкинен парира 39 изстрела и способства решаващо за триумфа на Нешвил с 2:1 над гостуващия Кълъмбъс. Коди Глас и Яков Тренин бяха точни за домакините, които завоюваха поредни срещи за първи път от края на ноември.