Един от трима работодатели търси българи, учили или работили в

...
Един от трима работодатели търси българи, учили или работили в
Коментари Харесай

1 от 3-ма работодатели търси българи, учили или работили в чужбина

Един от трима работодатели търси българи, учили или работили в чужбина, демонстрира взаимен разбор на Изпълнителната организация за поощряване на дребните и междинните предприятия (ИАНМСП), nPloy, Bulgaria Wants You и Движение за национална идея.

От разбора излиза наяве, че 89% от работодателите изпитват усложнения при подбора на фрагменти.

Най-големите провокации пред тях са неналичието на дипломиран личен състав в съответни региони на страната, както и липса на механически умения и подготовка.

В същото време 56% от интервюираните български студенти в чужбина декларират, че в България липсват благоприятни условия за работа и кариерен напредък (63%), което показват за съществена причина да не желаят да се върнат в родината след довеждане докрай на своето обучение.

1/3 от компаниите признават, че поставят целенасочени старания да привлекат експерти, учили или работили в чужбина, като делът на фирмите, които оперират единствено на българския пазар, спада до по-малко от 1/4. Все отново работодателите, които влагат в реализирането на Employer Branding тактика, поставят повече от междинното равнище старания (40%), с цел да привлекат гении от чужбина.

Освен това, студентите в чужбина показват всеобщо, че не могат да преценяват дали упованията им за възнаграждение са покрити от българските работодатели.

„ Това ни довежда до извода, че би било добре и за двете страни заплащането или най-малко диапазона на заплащането да бъде комуникирано ясно в обявите за работа и стаж, още преди регулацията на Европейски Съюз да влезе в действие “ - разясняват от платформите за търсене на работа и кариерно развиване. В анкетите взеха присъединяване 270 компании от разнообразни браншове, разрастващи активността си на българския пазар, както и 1200 студенти, учещи най-разнообразни специалности тук и зад граница.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР