Един от английските участници в Шампионската лига Нюкасъл започна убедително

...

Нюкасъл започна кампанията си с разгром над Астън Вила

Един от британските участници в Шампионската лига Нюкасъл стартира безапелационно в първия кръг на Висшата лига, като се наложи над гостуващия Астън Вила с 5:1.

На рекордната покупка на " свраките " през лятото Сандро Тонали му бяха нужни единствено шест минути, с цел да открие головата си сметка за отбора след асистенция на Антъни Гордън.

Астън Вила обаче съумя да реагира бързо и Муса Диаби изравни след още пет минути игра. Равенството не се задържа дълго, защото шведският таран на Нюкасъл Александър Исак още веднъж изведе отбора си напред в резултата, възползвайки се от груба неточност на отбраната на отбора от Бирмингам.

Така приключи първото полувреме, а Исак се разписа за повторно след към час игра. В 77-ата минута влезлият след почивката Калъм Уилсъм направи триумфа на домакините напълно безапелационен с четвърти гол.

В добавеното време за " свраките " се разписа и резервата Харви Барнс за крайното 5:1.