Дюрант избухна с 51 точка за победа на Бруклин над Детройт

...
Звездата на Бруклин Нетс Кевин Дюрант наниза 51 точки за

Звездата на Бруклин Нетс Кевин Дюрант наниза 51 точки за успеха на своя тим над Детройт Пистънс със 116:104 като гост в мач от редовния сезон на НБА. В Детройт гостите дръпнаха още в първата част с 13 точки, но баскетболистите на Детройт обърнах и в средата на втората четвъртина вече имаха аванс от четири точки. След равностойна трета част Дюрант изведе своите до успех в заключителната четвъртина.

Крилото на Нетс завърши с 51 точки (51,6 процента успеваемост на стрелбата), 7 борби, 9 асистенции и два чадъра. Това е седми мач в кариерата на Дюрант с 50 и повече точки, както и най-резултатен мач за даден баскетболист от началото на сезона. "Знаех, че ще трябва да поема по-голямата тежест от атаката днес", сподели след двубоя Дюрант, визирайки липсата на Джеймс Хардън, който получи почивка. Пати Милс добави 18 точки за успеха, а ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 15. За Детройт Кейд Кънингам вкара 26 точки и добави 8 борби и 6 асистенции, а Франк Джаксън наниза 25 точки от пейката.

След този успех Бруклин остава начело на Изток с 19 победи и 8 загуби, докато Детройт е на дъното в същата конференция с баланс 4-22.