Днес е денят за втората задължителна матура за близо 45

...
Днес е денят за втората задължителна матура за близо 45
Коментари Харесай

Зрелостниците се явяват на изпити по 18 различни предмета

Днес е денят за втората наложителна матура за близо 45 000 зрелостници - по профилиращ предмет. Както първата матура, която бе в сряда, и тази започва от 8.30 часа. В просветното министерство от два вероятни разновидността беше определен вид 1, по който ще работят младежите.

За първи път тази година втората матура няма да е по предмет по желание, а по предмет, изучаван като профилиращ в 11 и 12 клас. По тази причина вече има опция да се държи втори наложителен държавен зрелостен изпит по още 5 предмета - информатика, осведомителни технологии, предприемачество, музика и изобразително изкуство. Т.е. изпитите през днешния ден са по 18 разнообразни предмета. 

По традиция най-вече възпитаници ще се явят на британски език - над 12 000, следват биологията и географията. Тъй като езиците се полагат на разнообразни равнища според от това по какъв начин са изучавани, самите изпити ще са общо 27.

Днес и учениците от професионалните гимназии поставят държавен изпит за придобиване на професионална подготовка в теоретичната му част. Те вземат решение тест по друг обособен вид. Резултатите и от днешните матури ще са готови до 8 юни. Те ще се считат за издържани при най-малко 30 т., които носят оценка " междинен 3 ". Досега за това бяха нужни 23 т., които можеха да се съберат от въпросите с избираем отговор.

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР