Джру Холидей отбеляза победен кош за Милуоки 1.9 секунди преди

...

Милуоки с победа в последната секунда срещу Маями

Джру Холидей означи надвит панер за Милуоки 1.9 секунди преди края на дуела с Маями, приключил при резултат 120:119 в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Бъкс наваксаха закъснение от 14 точки в четвъртата част, с цел да стигнат до триумфа. Маями водеше със 113:99 седем минути преди финала, само че домакините от Милуоки направиха серия от 21:6, с която надиграха противника си от Източната конференция.

Янис Антетокунбо поведе съотборниците си от Милуоки с 28 точки и 17 битки, записвайки пети следващ „ дабъл-дабъл “. Крис Мидълтън добави 26 точки, а Холидей способства с 25 точки и 11 асистенции. Тайлър Херо приключи с 30 точки и 7 битки за Маями.

Филаделфия се оправи с Ню Йорк Никс със 123:108 като хазаин в друга среща от вечерта в НБА. Джоел Ембийд означи 27 точки и овладя 12 битки, а Тайрийз Макс се включи с 25 точки за домакините. Джеймс Хардън приключи с 26 точки, 9  борби и 9 асистенции при дебюта си в домашен мач за Филаделфия. Ар Джей Бенет бе най-резултатен за Никс с 30 точки, а Джулиъс Рандъл се регистрира с 24 при шестата поредна загуба на отбора.

Финикс надигра Портланд вкъщи със 120:90 след 20 точки на Камерън Джонсън и 18 точки, плюс 8 битки на Деандре Ейтън. Брандън Уилямс означи 14 точки, а Трендън Уотфорд добави 13 точки и 8 битки за гостите от Портланд, които изгубиха с 30 и повече точки в трети следващ мач.

Индиана победи Орландо като посетител със 122:114 след продължение. Малкълм Брогдън осъществя 31 точки, 11 битки и 8 асистенции за триумфа, при който Индиана навакса пасив от 18 точки в третата част. Тайрийз Халибъртън приключи с 21 точки, а Бъди Хийлд със 17. За Орландо Франц Вагнер вкара 28 точки, а Мо Бабма се регистрира с 19 точки и 12 битки.

Също след продължение Юта преодоля Хюстън със 132:127 като посетител. Донован Мичъл записа 37 точки в мача, негово най-хубаво достижение досега, а Руди Гобер реализира 38-ия си „ дабъл-дабъл “ от 27 точки и 17 битки в срещата. Джаз завоюваха за девети път в последните си 10 мача в НБА. Хюстън пък позволи 11-о следващо проваляне.

В другите срещи от вечерта Денвър загуби като хазаин на Оклахома със 107:119, Кливланд също претърпя домакинско проваляне от Шарлът с 98:119, а Ню Орлиънс завоюва вкъщи против Сакраменто със 125:95.
Източник: bnr.bg