Джордж Ръсел извоюва първата си победа във Формула 1, а

...

ГП на Сао Пауло: Триумф на "Мерцедес" и междуособици в "Ред Бул"

Джордж Ръсел извоюва първата си победа във Формула 1, а Люис Хамилтън подсигури двоен триумф за " Мерцедес " в конкуренцията за " Гран при " на Сао Пауло в Бразилия. Това бе въобще първо извоювано съревнование от " сребърните стрели " през 2022 година, пристигнало в предпоследния старт за сезона.

На другия полюс на страстите се оказа авансово осигурилият си купата при конструкторите отбор на " Ред Бул ". Отборът стана непредвидена жертва на вътрешни междуособици, откакто международният първенец Макс Верстапен пренебрегва заповед от бокса да пусне пред себе си своя съотборник Серхио Перес, борещ се за второто място в крайното класиране.

24-годишният Ръсел потегли пръв и на процедура остана несмущаван отпред на колоната през всички 71 обиколки на пистата " Интерлагос " макар двете излизания на кола за сигурност на трасето. Хамилтън и Верстапен пък закачиха болидите си след първия рестарт в 6-ата обиколка, в резултат на което британецът потъна в средата на класирането, а нидерландецът се прибра за промяна на предното крило и трябваше да си пробива път от дъното.
Източник: segabg.com