Джоел Ембийд отбеляза рекордните в кариерата си 59 точки и

...

Ембийд с личен рекорд при успех на Филаделфия над Юта

Джоел Ембийд означи рекордните в кариерата си 59 точки и съвсем стигна до двуцифрен актив в четири статистически категории при победа на Филаделфия 76ърс със 105:98 против Юта Джаз в мач от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Така Сиксърс изравниха салдото си при 7-7 и смъкнаха Джаз от върха в Западната конференция. Ембийд, който ден по-рано означи 42 точки за победа над Атланта Хоукс, този път приключи с 19/28 в стрелбата, завоюва 11 битки, направи осем асистенции и блокира седем изстрела. Той даже вкара втората си тройка за годината и лиши една топка от Джаз.

Ембийд, който вкара 20/24 стрелби след нарушавания, доминираше най-много в последната четвъртина. Той означи 26 от 27-те точки на Филаделфия в последните 12 минути, в това число заключителните 13, откакто Юта поведе с 94:92. Ембийд блокира пет изстрела в четвъртата част.

Малик Бийзли вкара 18 точки за Джаз като запаса, а Лаури Марканен приключи мача с дабъл-дабъл при 15 точки и 10 битки. Колин Секстън също приключи с 15 пункта, Кели Олиник вкара други 14, а Джаред Вандербилт записа девет точки и завоюва 10 битки. Юта е с баланс 10-5 от началото на сезона в НБА.