Джей Ти Барет направи перфектна последна четвърт и измъкна Охайо

...

Джей Ти Барет измъкна Охайо стейт срещу Пен стейт

Джей Ти Барет направи съвършена последна четвърт и измъкна Охайо стейт при семейството на Пен стейт. Битката за доминация в Биг загар отиваше към победа за Лъвовете от Нитани, само че финалните пет минути обърнаха всички с краката нагоре. Барет (33 от 39 за 328 ярда) метна тъчдаун пасове към Джони Диксън и Маркъс Боу (последният 108 секунди преди приключване на постоянното време) за успеха с 39:38 . Охайо стейт към този момент са първи в Източната дивизия, а до края на сезона нямат мачове с тимове от Топ 25.

Титлата в Източната дивизия на SEC наподобява решена след размазващото 42:7 в интерес на Джорджия против Флорида. Мачът, прочут като „ Най-голямото коктейлно празненство на света “ бе цялостен призрачен сън за „ алигаторите “. Флорида позволи три тъчдауна в първите осем минути, записа едвам 66 ярда по въдух, а единствените точки пристигнаха посредством тъчдауна на Марк Томпсън 2:42 мин. преди края.

Тексас крисчън напуснаха редиците на непобедените след проваляне при гостуването на Айова стейт. При температури гонещи нулата „ рогатите жаби “ отстъпиха със 7:14 , като поетият от КаВонте Търпин и върнат 94 ярда начален удар за второто полувреме ги избави от чиста загуба. Минута и половина преди края Тексас крисчън бяха на центъра и таяха очаквания за продължение, когато пасът на пристигналия от Тексас А&МКени Хил бе кръстосан. След този резултат четири тима разделят първото място в Биг 12 – Тексас крисчън, Оклахома, Оклахома стейт и Айова стейт.