Джевон Картър отбеляза рекордните в кариерата си 36 точки и

...

ОБЗОР: Джевон Картър с 36 точки за победа на Милуоки

Джевон Картър означи рекордните в кариерата си 36 точки и Милуоки Бъкс завоюва със 136:132 против Оклахома Сити Тъндър след две продължения в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Картър приключи с 15/27 в стрелбата от игра, в това число 5/10 от далечно разстояние. Бруук Лопес добави 24 точки и завоюва 13 битки за " дабъл-дабъл ", до момента в който Грейсън Алън означи четири от 18-те си точки във второто продължение. Той бе прецизен четири следващи пъти от нарушаване в заключителните секунди, с което Бъкс поведоха с шест точки и сложиха завършек на мача.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Тъндър с 39 точки при 13/25 в стрелбата, а резервата Трей Ман вкара още 21. Джа Морант и Дезмънд Бейн означиха по 32 точки и Мемфис Гризлийс победи Сан Антонио Спърс със 124:122 след продължение за четвъртия си триумф в последните пет мача.

Гризлийс започнаха продължението със серия от 11:2, само че Спърс се приближиха на точка от гостите си единствено 14.3 секунди преди края. Морант означи в идната офанзива от нарушаване и даде преднина от две точки на Мемфис, а Девин Васел пропусна пукотевица от далечно разстояние със сирената и по този начин Сан Атнонио загуби.

Васел приключи с 22 точки за Спърс, които отстъпиха в пети следващ мач. Джейсън Тейтъм означи 16 точки в третата част и приключи със общ брой от 31 при победа на Бостън Селтикс със 128:112 против Детройт Пистънс. След като бе единствено с пет точки през първото полувреме, Тейтъм вкара четири от петте си стрелби от далечно разстояние в третата част. Джейлън Браун приключи с 30 точки и Сам Хаусър вкара още 24 след шест тройки, до момента в който Детройт финишира с шестима баскетболисти с двуцифрен актив.

Девин Букър записа 32 точки и 10 асистенции, а Майкъл Бриджис направи персонален връх за сезона с 31 точки при победа на Финикс Сънс със 129:118 в посещение против Минесота Тимбъруулвс. Руди Гобер пък се завърна от Ковид-19 протокола с 25 точки за домакините. Кевин Дюрант записа 29 точки, 12 асистенции и 12 битки при триумф на Бруклин Нетс против Ню Йорк Никс. Победителите не изоставаха в нито един миг от дуела и рекордната им преднина доближи до цели 35 точки.

Пол Джордж вкара 29 точки и Норман Пауъл добави 18 като запаса при победа на Клипърс със 114:101 против Лейкърс в дербито на Лос Анджелис. Реджи Джаксън приключи с 14 точки и Люк Кенард записа още три 13, а Джордж вкара 26 или повече в шести следващ мач за Клипърс, които са в серия от девет следващи триумфа против градския противник.

Леброн Джеймс означи 30 точки за Лейкърс, а Антъни Дейвис се регистрира с 21 точки и девет битки.