Димитър Янакиев отпадна във втория кръг на сингъл на международния

...

Димитър Янакиев отпадна във втория кръг на турнира в Загреб

Димитър Янакиев отпадна във втория кръг на сингъл на интернационалния шампионат по бадминтон в хърватската столица Загреб.

Българинът, който е шести подложен в схемата, загуби от Тобиас Кюнци (Швейцария) в оспорван мач с 20:22, 19:21 за 45 минути.

В първия гейм Янакиев водеше с 20:19, само че Кюнци завоюва идващите три точки и поведе в резултата. Във втората част също се игра равностойно, само че в края швейцарецът взе задатък от 20:18 и малко по-късно затвори мача.

Янакиев и Шай Гефен (Израел) изгубиха и първия си мач на двойки от Матей Хубачек и Вит Кулишек (Чехия) със 17:21, 19:21 за 27 минути.

В шампионата играха още Петя Неделчева, Христомира Поповска и Илиан Стойнов, само че те също завършиха присъединяване си.