Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира на клей от

...

Димитър Кузманов отпадна в четвъртфиналите на Чалънджър“ в Чехия

Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Националът на България за Купа " Дейвис " отстъпи с 4:6, 4:6 на Франсиско Комесана (Аржентина). Срещата продължи 1 час и 43 минути. През предходната седмица Комесана завоюва купата на шампионат от сериите " Чалънджър " в Италия.

Кузманов позволи пробив още в първия гейм на мача, само че съумя да изравни за 3:3. Комесана проби още веднъж за 5:3 и по-късно затвори първия сет на личен сервис.

Във втората част българинът поведе с 3:1, само че завоюва единствено един от идващите пет гейма.

За достигането си до четвъртфиналите Мико проработи 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.