Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на

...

Димитър Кузманов загуби на четвъртфиналите на Чалънджър в Италия

Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Сан Бенедето (Италия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Националът на България за Купа " Дейвис " загуби трагично от Даниел Ринкон от Испания със 7:6(8), 1:6, 4:6. Срещата продължи 3 часа и 8 минути.

Двамата си размениха по един пробив при започване на дуела, а при 5:4 Кузманов пропусна четири сетбола. В тайбрека Мико навакса пасив от 3:5 и 5:6, след което със серия от три точки взе първата част.

Във втория сет българинът загуби два пъти подаването си, взе единствено един гейм и след 6:1 Ринкон изравни. В решителната трета част испанецът направи пробив за 3:2 и затвори срещата с втория си мачбол.

За достигането до четвъртфиналите Кузманов проработи 20 точки за международната класация.