Димитър Димитров завърши на осмо място във финала на земя

...

Димитър Димитров - осми на земя

Димитър Димитров приключи на осмо място във финала на земя на Световната купа във Варна. Българинът позволи неправилност в края на представянето си и получи оценка 13.350. Победител е Аурел Бенович (Хърватия) - 14.950 точки.

Единствената българка във финалите приключи на 9-о място на греда. Българската състезателка получи 10,950. Тя влезе във финала с уайлд кард. Победителка е украинката Анастасия Бачинска - 13,250 точки.

Оксана Чусовитина завоюва бронзов орден на коронния си апарат прескок  във варненския Дворец на културата и спорта. 45-годишната узбекистанка заслужи 13,700 точки, което беше задоволително да й обезпечи оценката. Феноменалната спортистка се готви за своята осма олимпиада, което е връх в международната гимнастика. Със златото на прескок във Варна победи Колин Девияр (Франция) - 14,150. Втора е рускинята Уляна Перебиносова с 13,950.
Източник: bnr.bg