Депортиво Алавес се наложи над Севиля с 3:2 при гостуването

...

Алавес задълбочи кризата в Севиля

Депортиво Алавес се наложи над Севиля с 3:2 при гостуването си в първия мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Победителите взеха сериозен задатък още преди почивката на мача, като поведоха с 2:0 с попадения на Нахуел Теналия и Кике Гарсия.

Севиля обаче направи всичко допустимо през втората част, с цел да обърне развоя на мача и стигна до тъждество с голове на Рафаел Мир и Лукас Окампос. Алавес въпреки всичко съумя да си тръгне от Андалусия с трите точки с гол в последната минута на Рубен Дуарте и асистенция на Самуел Омородион.

Това бе трета поредна загуба на Севиля вкъщи. Гол на Хесус Навас за домакините още във втората минута бе анулиран след преразглеждане със системата за видео повтаряне в помощ на съдиите.

Тимът на Севиля остава на 16-о място в класирането, като е единствено на точка над зоната на изпадащите. Алавес се изкачи до 13-а позиция.