Даниил Медведев направи неуспешен старт на сезона на трева. Третият

...

Медведев направи неуспешен старт на сезона на трева

Даниил Медведев направи несполучлив старт на сезона на трева. Третият в международната класация по тенис руснак отпадна във втория кръг на шампионата в Хертогенбош (Нидерландия) с награден фонд 751 хиляди евро.

Поставеният под номер 1 и миналогодишен финалист в конкуренцията Медведев загуби от първенеца през 2019 година Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 4:6, 2:6 след два часа игра.

Руснакът взе първия сет с основен брейк в седмия гейм, а във втората част навакса ранен пробив пасив, само че загуби още веднъж подаването си в края, с което Манарино изравни резултата. Французинът продължи мощната си серия и поведе с 4:1 в третия сет, което се оказа решаващо. Така той реализира общо девета победа  в кариерата си над състезател от топ 10 и първа против тенисист от челната тройка на класацията на АТП.

Медведев, който има пет трофеи от началото на сезона, позволи втора пордна загуба, откакто отпадна в първия кръг на " Ролан Гарос " в края на май.

34-годишният Манарино чака на четвъртфиналите спечелилия от мача сред Джордън Томпсън (Австралия) и Милош Раонич (Канада), който прави завръщане в Тура на АТП след 2-годишно неявяване.