Даниеле Де Роси спечели дебюта си начело на Рома, побеждавайки

...

Верона измъчи Рома в дебюта на Де Роси

Даниеле Де Роси завоюва дебюта си отпред на Рома, побеждавайки Верона с 2:1 пред препълнения " Олимпико ". Успехът за " вълците " пристигна много мъчно, откакто гостите пропуснаха и дузпа.

Домакините тотално преобладаваха през първата част. Ромелу Лукаку вкара първия гол в ерата на Де Роси в Рома след бърза контра и асситенция от Ел Шаарауи. Малко по-късно Лоренцо Пелегрини направи резултата 2:0 с мощен шут под гредата от дребен ъгъл.
 Изненада: Моуриньо се самопредложи на Наполи

Високата му заплата обаче може да попречи това да се случи

Втората част Рома сподели тотално друго лице. Верона създаваше повече положения и бе покрай гола, само че в 66-ата минута Милан Дурич пропусна съвършена опция, пращайки топката високо над вратата от дузпа.

Все отново гостите стигнаха до гол В 76-ата Фолорушо изпрати застрашителен снаряд от към 30 метра, фалцът заблуди Патрисио и след неубедителната му интервенция топката влетя в мрежата му.
 Снимка 649985
Източник:

До края Рома съумя да запази задатъка си, а Де Роси да завоюва първи три точки отпред на някогашния си отбор. Победата изкачи " вълците " до седмата позиция с 32 точки, на две зад Топ 4. Верона остава под чертата със 17 пункта.