Дългоочакваната новина е факт! Байерн (Мюнхен) е новият-стар шампион на

...

Байерн е новият - стар шампион на Германия!

Дългоочакваната вест е реалност! Байерн (Мюнхен) е новият-стар първенец на Германия! Баварският исполин прибави 28-о отличие в клубната си витрина, а също по този начин сложи и връх в шампионата с шестия си следващ трофей в Бундеслигата.

Карл-Хайнц Румениге получи нов контракт от Байерн (Мюнхен)
Румениге остава в Байерн (Мюнхен) още две годни

Карл-Хайнц има значимата задача да откри нов треньор за баварския исполин

Селекцията на Юп Хайнкес подпечата и на процедура своя успех, откакто си набави нужните три точки при гостуването на районния противник Аугсбург (4:1). Така Байерн събра актив от 72 пункта, с който е неосъществим за " преследвачите " си Шалке 04 и Борусия (Дортмунд).

Снимка 349644
Източник:

Радостта на баварците след мача не бе кой знае какъв брой експресивна, защото наставникът на отбора забрани авансово празненствата, с оглед поредицата от тежки мачове, които чакат гранда в Шампионската лига и Купата на Германия.

Битката на " WWK Арена " стартира много едва за гостите, които разумно инкасираха гол в 18-ата минута. Боатенг сътвори голяма неточност и Кордова остана самичък против Улрайх. Вратарят избави, само че отбитата топка удари в главата бранителя Зюле и се трансформира в злополучен автогол.

Мануел Нойер зарадва всички в Байерн (Мюнхен)
Нойер зарадва всички в Байерн

Първа подготовка за стража от 6 месеца

До почивката играта на първенците въпреки всичко се усъвършенства и бе реализиран цялостен поврат. Неговите основи постави Корентен Толисо в 32-ата минута. Френският национал неизвестно по какъв начин бе оставен непокрит в наказателното поле на Аугсбург и от близко с глава не остави шансове на Марвин Хитц.

Снимка 349643
Източник:

Шест минути по-късно следващ пробив на Кимих по крилото, приключи с паралелно подаване на голлинията. Коженото кълбо технично бе поето от Бернат, който продължи за Хамес Родригес. Колумбиецът не чакаше втора покана и от комфортната позиция повиши до 1:2.

Колумбиецът бе забъркан и в гола на Ариен Робен в 62-ата минута. Техничарят избави една излизаща в навън топка и малко напосоки я върна в рисковата зона, където притичалият му холандски сътрудник направи 1:3.

Крайното 1:4 бе завършено от Сандро Вагнер, който се пребори за позиция в полето на съперника и с глава порази районния противник.

Снимка 349642
Източник:

До края Байерн понижи съществено оборотите, спестявайки сили за идния реванш против Севиля в Шампионската лига. След последния съдийски сигнал пък звездите на клуба честваха със своите екзалтирани почитатели.

Франк Рибери: В тим като Байерн (Мюнхен) грешките са просто невъзможни
Рибери: В тим като Байерн грешките са просто невъзможни

" Шампионска лига е шампионат от друг диаметър "

АУГСБУРГ - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:4

1:0 Зюле - автогол (18 " ), 1:1 Толисо (32 " ), 1:2 Хамес (38 " ), 1:3 Робен (62 " ), 1:4 Вагнер (87 " )

СТАДИОН : " WWK Арена "

СЪДИЯ : М. Шмид

АУГСБУРГ : Хитц, Хинтерегер, Гоувелеу, Макс, Байер, Каюби, Шмид, Джа-Чеол, Грегорич, Кедира, Кордова (резерви: Луте, Хелер, Паркър, Моравек, Янкер, Качар, Рихтер)

БАЙЕРН : Улрайх, Рафиня, Боатенг, Бернат, Зюле, Кимих, Робен, Руди, Хамес, Толисо, Вагнер (резерви: Щарке, Хумелс, Тиаго, Рибери, Мартинес, Левандовски, Мюлер)