Далас спечели със 109:104 срещу домакина Лос Анджелис Лейкърс, който

...

Нова загуба за Лейкърс в НБА

Далас завоюва със 109:104 против домакина Лос Анджелис Лейкърс, който продължи неуверените си изяви с десета загуба в последните си 13 мача в Националната баскетболна асоциация.
Лука Дончич се отличи с 25 точки, 8 битки и 5 асистенции за тексасците, а Джейлън Брансън способства с 22 точки за осмия триумф в 10 срещи на отбора.
Лидерът на домакините ЛеБрон Джеймс беше най-резултатен с 26 точки и 12 битки, а Кармело Антъни добави 20 точки, само че Лейкърс пропиля задатък от 100:94 седем минути преди края, като Далас направи серия от 11 следващи точки за обрата.

Карл-Антъни Таунс се отличи с 39 точки и 9 битки и оказа помощ за успеха на Минесота над гостуващия Голдън Стейт със 129:114. Д'Анджело Ръсел приключи с 22 точки и 7 асистенции за домакините.
Стеф Къри приключи с 34 точки, 5 битки и 4 асистенции за Голдън Стейт, само че вкара едвам 5 от 16 опита от зоната за три точки.

Бостън навакса 17-точков недостиг и се наложи над гостуващия Атланта със 107:98.
Джейсън Тейтъм изпъкна с 33 точки, 8 битки и 7 асистенции, а домакините изоставаха с 37:54 през втората четвърт, само че осъществиха поврат през второто полувреме.
Трей Йънг наниза 31 точки за Атланта, а Богдан Богданович приключи с 25 точки, само че това не беше задоволително.

Лос Анджелис Клипърс реализира четвърта поредна победа след 113:100 над домакина Хюстън.
Ивица Зубац записа 18-и "дабъл-дабъл " за сезона с 22 точки и 12 битки, а Реджи Джаксън оказа помощ на гостите със 17 точки, 6 асистенции и 5 битки.
За Хюстън, който позволи десета поредна загуба, най-резултатен с 20 точки беше Джейлън Грийн.

Кайл Кузма се отличи с 21 точки, 9 битки и 6 асистенции, а общо осем играчи приключиха с двуцифрен точков актив при триумфа на Вашингтон в семейството на Детройт със 116:113.
Джерами Грант вкара 26 точки за гостите, които останаха на дъното на класирането в лигата с едвам 15 победи в 62 мача.