Червените победиха Пирин с 1:0ЦСКА отново е лидер във временното

...

ЦСКА отново е лидер в първенството

" Червените " победиха Пирин с 1:0

ЦСКА още веднъж е водач във краткотрайното класиране на българския футболен хайлайф, откакто реализира рекордна 10-а поредна победа като посетител.

„ Червените “ завоюваха с минималното 1:0 гостуването си на Пирин в Благоевград от XXVII кръг на efbet Лига и събраха 67 точки, с цел да изпреварят още веднъж с 2 първенеца Лудогорец, който в петък победи Локомотив (София).

Домакините от своя страна останаха с 21 в своя актив, откакто Браян Морено означи единствения гол на стадион „ Христо Ботев “ малко преди почивката.

Гостите можеха да открият резултата още преди да е изтекла първата игрова минута.

В 15-ата секунда отбраната на Пирин сгреши хлапашки, само че Браян Морено не се възползва от шанса, защото Янко Георгиев избави.

В 9-ата минута Тобиас Хайнц не можа да центрира добре след композиция с Туфегджич, а след още 3 Амос Юга засече с глава, но без да затрудни вратаря на „ орлетата “.

В 14-ата и в 16-ата минути Георгиев отрази изстрели на Хайнц, след което темпото спадна доста.

В 32-ата минута домакините не се възползваха от неточност на Християн Петров, а секунди по-късно Назон разочарова с удара, откакто бе изведен на добра позиция.

В 35-ата минута вратарят на домакините избави и изстрел на Браян Морено, само че последният въпреки всичко откри резултата в 42-ата.

Тогава Махмутович изведе завърналият се след контузия Турицов.

Националът, който излезе с капитанската лента, защото Юрген Матей бе оставен на пейката, подаде към дузпата, където бе Морено и този път не сгреши.

Така ЦСКА поведе малко преди паузата и се отдръпна за нея с най-малък задатък.

На почивката наставникът на домакините Христо Янев, който е някогашен футболист и треньор на ЦСКА, направи двойна промяна.

Скоро след началото на второто полувреме една от запасите Преслав Йорданов, също някогашен кадър на „ армейците “, имаше късмет да изравни, но пропусна да засече топката.

В 66-ата минута последва тройна рокада в състава на ЦСКА, а единствено 5 по-късно вратарят Бусато остана очи в очи с изведения Даниил Кондраков, само че съумя да избави.

„ Червените “ дадоха отговор с шут на Назон, който не бе на нужното равнище, с цел да затрудни изигралия следващия си мощен мач Янко Георгиев.

Минута преди края той избави мощен удар на влезлия като запаса Жираир Шагоян, а след това и добавката на Назон.

В добавеното време още веднъж голмайсторът на ЦСКА пропусна стопроцентова опция след нова умела интервенция на вратаря.

В последните секунди пък домакините пропуснаха да изравнят, откакто Дюлгеров смъкна с глава за Иван Тасев, който от въздуха стреля около задачата.

Така в последна сметка гостите завоюваха минимално, с цел да оглавят още веднъж краткотрайното класиране в Първа лига.

0:1 Браян Морено (42)

: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (к), 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 72. Раян Сенахджи, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебраилс Макрецкис;

Треньор: Христо Янев;

: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов (к), 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон, 28. Браян Морено;

Треньор: Саша Илич.

Източник: tribune.bg