Черно море победи с 3:2 Славия в първия мач от

...

"Черно море" победи "Славия" в памет на Никола Спасов

" Черно море " победи с 3:2 " Славия " в първия мач от XIV кръг на футболната ни Ефбет лига и излезе на 5-о място с еднакъв брой точки - по 21, с третия " ЦСКА-София " и четвъртия " Арда ".

Победата на варненци бе в памет на някогашния треньор на тима Никола Спасов, с който отборът завоюва Купата и Суперкупата на България през 2015 година На 23 ноември наставникът умря на 61-годишна възраст след затруднения от COVID-19. А през днешния ден футболистите излязоха на терена преди мача с бели фланелки с надпис  " Почивай в мир, Адмирале! " и фамозната фотография на Спасов с адмиралска униформа, която той облече след триумфа за националната купа преди 5 години.

Резултата откриха гостите от София, и то още в 10-ата мин., когато Радослав Кирилов осъществя. Голмайсторът на " Черно море " Матиас Курьор обаче изравни единствено след 8 минути. А след още три Радослав Терзиев ( " Славия " ) си изкара пряк червен картон и това улесни задачата на домакините.

Те излязоха напред в резултата с попадение на Стефан Велев в 52-ата, а в 65-ата мин. Курьор заби 15-ия си гол в шампионата, като е водач при голмайсторите в Ефбет лига с задатък от 7 попадения пред втория в класацията - Атанас Илиев ( " Ботев ", Пд).

Минутка преди края на постоянното време " Славия " съумя да доближи до втори гол - вкара го Калоян Кръстев, само че " белите " твърдо остават предпоследни с едвам две победи и две равенства от началото на сезона.

Източник: segabg.com