Челси надигра Уест Хем като гост с минималното 1:0 в

...

Челси с важен успех във Висшата лига

Челси надигра Уест Хем като посетител с минималното 1:0 в един от най-интригуващите конфликти от 33-ия кръг на британската Висша лига.

„ Сините “ стигнаха до значимия триумф в борбата за топ 4 с помощта на точната намеса на Тимо Вернер в края на полувремето, който оползотвори асистенция на Бен Чилуел.

В 82-та минута „ чуковете “ останаха в понижен състав след директния червен картон на Фабиан Балбуена.

Така, в класирането отборът на Томас Тухел е към този момент еднолично на четвъртата позиция с 58 точки, на една от третия Лестър, и на три пред днешния си противник. Ливърпул, Тотнъм и Евертън имат надлежно 54, 53 и 52 пункта, като „ карамелите “ са с мач по-малко.

В идващия кръг Челси приема Фулъм, до момента в който Уест Хем гостува на Бърнли.
Източник: bnr.bg