Бронзовият медалист от последното световно първенство Холандия постигна категорична победа

...

Холандия срази европейския шампион Португалия с 3:0

Бронзовият медалист от последното международно състезание Холандия реализира безапелационна победа с 3:0 против европейския първенец Португалия в другарска среща в Женева.

Мемфис Депай, Райън Бабел и Върджил ван Дайк означиха трите попадения още през първото полувреме, а португалският тим доигра срещата в понижен състава след втори жълт картон на Жоан Кансело в 62-ата минута.

Холандия започва в състав Яспер Силесен, Кени Тете, Mатейс де Лигт, Ван Дайк, Нейтън Аке, Дони ван ден Бек, Тони Вилхена, Джорджиньо Вайналдум, Дейви Пропер, Бабел и Депай.

Андре Гомеш, Кристиано Роналдо и Рикардо Куарешма водеха офанзивата на Португалия, а зад тях действаха Адриен Силва, Мануел Фернандес, Марио Руи, Роландо, Кансело, Жозе Фонте, Бруно Фернандес и Антони Лопес на вратата.

Холандия откри резултата в 11-ата минута. След добра офанзива отдясно Ван ден Бек стреля с десния крайник от границата на наказателното поле. Ударът му не се получи, само че Депай съумя да засече топката във вратата от близко.

След половин час игра холандците още веднъж разиграха добре по десния фланг. Де Лихт центрира остро съвсем от аутлинията и Бабел насочи топката с глава от границата на вратарското поле.

В края на първото полувреме отбраната на Португалия не се ориентира добре при високо центриране от свободен удар. Де Лихт смъкна топката с глава към Ван Дайк, който с прекрасен изстрел с външен фалц насочи топката в далечния ъгъл.

Португалците заигра по-добре след почивката, само че очакванията им да се върнат в мача угаснаха в 62-ата минута, когато Кансело направи излишно нарушаване в центъра на терена и беше изпъден с втори жълт картон.
Източник: dnevnik.bg