Бразилия обърна Русия с 3-2 (20-25, 21-25, 25-22, 25-23, 15-12)

...

Бразилия обърна Русия в първия мач от финалната шестица на Световното по волейбол

Бразилия обърна Русия с 3-2 (20-25, 21-25, 25-22, 25-23, 15-12) в първия мач от финалната шестица на 19-то Световно състезание по волейбол.

Днес в Торино стартират борбите във финалната шестица на Световното по волейбол

В неделя ще стане прочут новият първенец на планетата

" Сборная " стартира среща с цялостна газ и подложи на непрестанна бомбардировка бразилците. Волков, Михайлов и Мусерски бележеха точка след точка и бързата победа изглеждаше сигурна. В третия гейм южноамериканците се закачиха някак за мача и съумяха повече напук да понижат резултата.

Руснаците играеха малко надменно и това в последна сметка им изигра неприятна смешка. Четвъртият гейм още веднъж беше доста оспорван, само че наклонността към този момент беше на страната на Бразилия. Героят от Рио Липе завършваше, изглеждащи като невъзможни топки, откакто неговите съотборници гонеха топката по трибуните.

Снимка 380423
Източник:

В петия гейм превъзходството на Селесао беше цялостно. Руснаците изглеждаха изтощени и обезверени. Така спечелилите осъществиха третия си мачбол и затвориха тайбрека с 15-12.

Най-резултатен беше Уолас де Соуза с 22 точки. Луис Фелипе Фонтелес " Липе " добави 15 точки, всяка една от които празнуваше като гол във футбола. За Русия Дмитрий Волков приключи с 23 точки, а Максим Михайлов с 19 точки.

Днес е поправителния изпит за руснаците. От 18:00 часа те ще играят с непобедения отбор на Съединени американски щати. При чист триумф Сборная ще се класира за полуфинал. Ако успеха е с 3-2 момчетата на Сергей Шляпников имат потребност от тъждество в точките, с цел да избегнат композиция в последния мач сред Съединени американски щати и Бразилия. При триумф на американците руснаците ще би трябвало да стягат куфарите.