МИЛАНО (АП) — Отличникът на Съединените щати Кристиан Пулишич отбеляза

...

Пулишич вкара 2 мрежи, докато Милан сложи край на серия без победи, разбивайки Каляри

МИЛАНО (АП) — Отличникът на Съединените щати Кристиан Пулишич означи два гола, до момента в който Милан победи Каляри с 5-1 в Серия А в събота, макар че имаше доста друго име на гърба на фланелката му.

В самодейност, препоръчана от Милан — и последвана от пет други клуба от Серия А — играчите носеха фланелки с фамилни имена по майчина линия. Пулишич имаше „ Харлоу “.

Вторият Милан остана на седем точки над Болоня, който се реалокира на трето място след победа над Наполи с 2-0, и на осем точки над Ювентус преди мача на Бианконерите против към този момент изпадналия Салернитана в неделя.

Каляри остана на три точки над зоната на отпадане.

Милан се опитваше да скъса серия от шест мача без победа и наруши безизходицата 10 минути преди края, когато топката отскочи към зоната до непокрития Исмаел Бенасер, който от воле изведе тима си напред.

Леао удари гредата през второто полувреме, преди да изведе Пулишич в 59-ата минута, с цел да удвои преднината на Милан.