Ботев записа първа победа при новия си старши треньор Станислав

...

Ботев с първа победа при Генчев, справи се с румънци в контрола

Ботев записа първа победа при новия си старши треньор Станислав Генчев. " Канарчетата " победиха с 2:0 новака в румънския хайлайф Политехника Яш в Банско. Мартин Секулич и Димитър Тонев означиха голове за пловдивчани.
Прочетете още
В 10-та минута Етоо стреля, само че неопределено.

В 23-та минута румънците насочиха удар, който мина около вратата.

В 26-та минута Абдулайе Траоре стреля, само че ударът му не беше прецизен.

Ботев откри в 27-та минута, когато Мартин Секулич получи извеждащо подаване, напредна и остана самичък против румънците и го преодоля за 1:0.

В 31-та минута Траоре стреля, само че стражът на румънците мазета.

Само пет минути по-късно още веднъж Траоре имаше добра опция, само че вратарят на румънците още веднъж избави.

В края на полувремето Ботев вкара втори гол, а негов създател отново беше Секулич, само че попадението беше анулирано поради засада.

В 46-та минута в игра за Ботев влязоха Ван Хертъм, Ннади, Думбоуя и Тонев.

В 48-та минута Секулич насочи удар, който беше неакуратен.

В 56-та минута състезател на румънците стреля с глава, само че неопределено.

В 60-та минута Станислав Генчев извърши нови смени и в игра влязоха Перера, Аззи и Балтанов.

В 63-та минута Димитър Тонев оформи крайния резултат, откакто вкара атрактивен гол. Юношата на Ботев копна топката над пложна на стража на румънците и осъществя за 2:0.

В 69-та минута Траоре насочи удар, който срещна страничната греда.

В 71-та минута в игра за Ботев се появиха Панев, Моузес и Джеферсън.

В 86-та минута бомба на Ннади от отдалеченост затрудни стража на румънците, който мазета в корнер.

В края на дуела младият вратар на Ботев Панев отрази удар от фаул на румънците.

Това беше втора контрола на пловдивчани, в първия си спаринг през това лято, отборът загуби от други румънци - Университатея Крайова с 0:2.

Следващата контрола на Ботев е в неделя против гръцкия Арис в Пловдив.

Ботев: Хидайет Ханкич, Красиан Колев, Мартин Секулич, Уме Емануел, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Николай Минков, Абдулайе Траоре, Реда Рабей, Станислав Работов, Роберто Пунчец (Мартин Панев, Моузес Кандидус, Джеферсън Гранадо, Антонио Перера, Хуго Аззи, Лъчезар Балтанов, Джаспър Ван Хертъм, Точукву Ннади, Амаду Думбоуя, Димитър Тонев)
Източник: trafficnews.bg