Ботев Вр спъна Левски с 0:0 в мач от XXIV

...

Ботев Вр спъна Левски

Ботев Вр спъна Левски с 0:0 в мач от XXIV кръг на efbet Лига. Така врачани върнаха " сините " в действителността, откакто единствено преди 4 дни играчите на Петър Хубчев отстраниха първенеца Лудогорец с дузпи за купата.

Така в пети следващ мач Левски няма победа, само че резервира второто място с 46 т., колкото имат още Локо Пд и ЦСКА-Сф, които са с по-лоши спомагателни индикатори.

На ст. " Христо Ботев " врачани не отстъпиха против столичани, които получиха съдийско рамо от рефера Георги Давидов. В края на първото полувреме той спести пряк червен картон на гръцкия бранител на гостите Янис Каргас (39), който спря с ръка откъсващия се против вратаря Милан Миятович капитан Даниел Генов. Само реферът не видя очевадния фаул, а малко по-късно вярно анулира гол на Петър Атанасов поради засада.

Врачани имаха и кадрови проблеми, а треньорът им Антони Здравков-Сухия размени наложително Влади Узунов (18) и Аласан Н`Диайе (37), като пусна вместо тях Ивайло Михайлов и Доминик Янков.

През втората част противниците не сътвориха голова обстановка, като гостите даже нямаха сили да упражнят напън. " Това са изпуснати 2 т. Не ни тормозят противниците, а единствено да гледаме нашата игра. Генов е измежду най-бързите играчи в България и няма да падне самичък - беше бутнат ", сподели Здравков.
Източник: duma.bg