Ботев (Пловдив) разби като домакин с 5:0 Септември (София) в

...

Бразилец попиля Септември и изстреля Ботев в топ 6

Ботев (Пловдив) разруши като хазаин с 5:0 Септември (София) в отсрочена среща от 4-ия кръг на Първа лига. Над всички в днешния мач бе бразилският нападател на " канарчетата " Фернандо Виана, който означи четири от попаденията за спечелилите.

Домакините започнаха по-силно срещата и още в началните минути демонстрираха, че всичко друго с изключение на трите точки, ще е неуспех за тях.

Още в 7-ата минута Дуде Ндонгала беше покрай това да даде преднина за пловдивчани, само че мощният му удар от директен свободен удар срещна напречната греда на вратата на Янко Георгиев.

Натискът на Ботев продължи и в 25-ата минута отборът излезе напред в резултата. Точен бе Фернандо Виана, който засече по прелестен метод центриране отляво на Ндонгала.

До края на първата част равнището на игра спадна доста и забавните обстановки липсваха.

През втората част на терена имаше единствено един тим - този на Ботев. В 57-ата минута Дуде Ндогала шутира от към 20 метра и прати топката във вратата на Септември. Наказателната акция на " канарчетата " продължи и в 64-ата минута Виана вкара втория си гол в мача, завършвайки по превъзходен метод страхотна триходова композиция сред него Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

В 74-ата минута бразилецът оформи хеттрика си, разписвайки се на празна врата след пас на влезелия като запаса Лазар Марин. Само 10 минути по-късно Виана вкара четвъртия си гол, реализирайки от близко след подаване още веднъж на Марин.

След този триумф Ботев събра актив от 17 точки и се изкачи на 5-ата позиция. Септември пък е на предпоследното 13-о място със 7.

БОТЕВ - СЕПТЕМВРИ 5:0
1:0 Виана (25), 2:0 Ндонгала (57), 3:0 Виана (63), 4:0 Виана (73), 5:0 Виана (84)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7 -   Страхотен шут на Ндонгала от директен свободен удар, само че топката удра напречната греда на вратата на Септември.
21 -   Бризола центрира добре в наказателното поле на гостите, Ндонгала шутира от придвижване, само че топката минава над вратата.
25 -   ГООЛ ЗА БОТЕВ! Виана засече с глава центриране на Ндонгала и дава преднина за пловдивчани.
30 - Балтанов стреля след положително взаимоотношение с Минев, само че топката излиза в навън.
45+2 - Край на първото полувреме!
------------------------------
46 - Начало на втората част!
57 -   ГООЛ ЗА БОТЕВ! Ндонгала се разписва със мощен удар от границата на наказателното поле.
63 -   ГООЛ ЗА БОТЕВ! Страхотна триходова композиция сред Балтанов, Бризола и Виана бе приключена чудесно от нападателя.​
73 -   ГООЛ ЗА БОТЕВ! Хеттрик за Виана, който вкара от близко след асистенция на Лазар Марин.
84 -   ГООЛ ЗА БОТЕВ! Виана вкарва четвъртия си гол в мача, възползвайки се от пас на Марин.
90+2 - Край на мача!

Резултат с изображение Ботев: 99.Иван Чворович, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 17.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев   (67  Марин), 10.Серкан Юсеин (71  Алваро), 17.Лъчезар Балтанов, 7.Фелипе Бризола, 29.Дуде Ндонгала  , 93.Густаво Афонсо (54  Неделев), 9.Фернандо Виана
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 8.Тодор Неделев, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков
Треньор: Николай Киров

Резултат с изображение Септември: 21.Янко Георгиев, 23.Румен Трифонов, 5.Петър Генчев, 2.Стоян Предев, 6.Елтон дош Реиш (60  Калоянов), 18.Антони Иванов  , 14.Янко Сандански  , 8.Борис Галчев, 19.Крис Гади (74  Тодоров), 16.Жеан Патрик, 9.Мартин Тошев (66  Тилев)
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 4.Христо Киров, 3.Йордан Тодоров, 25.Иван Стоянов, 11.Владислав Романов, 7.Иван Тилев, 32.Васил Калоянов
Треньор: Николай Митов

Пловдив, база " Коматево "
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация